W tym artykule przedstawię jak krok po kroku zbudować taras przed domem:
1. Wytyczamy granicę tarasu i robimy wykop na głębokość 150cm.
2. Wywoziliśmy ziemię dwoma taczkami, ponieważ nie było możliwości wjechania ciężkim sprzętem, no ale dla chcącego nic trudnego. Większe kawałki gruzu wrzuciliśmy do wykopu w celu lepszego wypełnienia i wiązania betonu B-25.
3. Ściany i krawędzie wykopu izolujemy folią kubełkową oraz mamy okazję poprowadzić wszelkiego rodzaju orynnowanie , kanalizację, elektrykę, itp.
4. Zamawiamy odpowiednią ilość betonu ( w zależności od kubatury ), zalewamy i zagęszczamy jeszcze świeży beton. W zależności od aury pogodowej czekamy od 2 do 4 tygoni aż beton dojrzeje i nabierze odpowiednich właściwości. Możemy dodać do płynnego betonu plastyfikator.
5. Beton wylewamy do odpowiedniej wysokości, w zależności czym będziemy wykańczać wylaną płytę np.: granit, marmur, gres, kostka , itp. My wykańczaliśmy gresem i bardzo fajnie wyszło co można zobaczyć na kolejnych zdjęciach.
6. Na tak wyschniętą płytę naciągamy folię budowlaną w celu odizolowania od płyty nośnej , całość dzielimy na kilka częśći robiąc dylatacje poprzeczne ( my robiliśmy ze styropianu ) jak i dylatacje wzdłuż budynku i krawędzi płyty z pianki dylatacyjnej. Na folii układamy siatkę zbrojącą i zalewamy cienką warstwą betonu z plastyfikatorem (ok.5cm.). Czekamy do wyschnięcia ok.5dni zraszając wodą aby posadzka nie popękała.
Jeżeli będziemy układać gres lub inny bardziej szlachetny kamień, układamy go na zaprawie klejowej elastycznej, wododpornej i mrozoodpornej, fuga jeżeli będzie też musi mieć odpowiednie właściwości.
Tak wykonany taras będzie nam służył przez wiele, wiele latek, nie popęka , nie wyłuszczy się. Nikt mi nie powie, że wybranie ok. 40 cm. ziemi i zagęszczenie klińcem, a później wylewka o grubości 5cm będzie płytą nośną pod jakiekolwiek wykończenie jest w błędzie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę owocnej pracy.
witam. bardo dobra robota. prauje w tym fachu
OdpowiedzUsuńNo robota dobra ale wydaje mi się, że taras drewniany jest o wiele ładniejszy. Ja skorzystałem z oferty firmy Drewex z Radzymina i powiem Ci, że TarasSystem Click super wygląda, nie ma żadnych śrub przez co wygląda to jak dobrej jakości panele podłogowe.
OdpowiedzUsuńFolia kubełkowa do fundamentów jest źle położona. Powinna być układana wypukłą strona do muru.
OdpowiedzUsuń150 cm. ziemi wybrał???? to ile ten facet ma do kolan?
OdpowiedzUsuńJeżeli będziemy układać gres lub inny bardziej szlachetny kamień, układamy go na zaprawie klejowej elastycznej, wododpornej i mrozoodpornej, fuga jeżeli będzie też musi mieć odpowiednie właściwości.
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący artykuł, taras zapowiada się świetnie!
OdpowiedzUsuńŚwietnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńJak widać budowa domu to jeszcze wiele różnych aspektów i na dobrą sprawę ja mam chyba za mało czasu, aby chodzić przy domu. Dlatego jak zobaczyłam nowe mieszkania od dewelopera w Rumi https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html to już wiem na co się zdecydować.
OdpowiedzUsuńAkurat jeśli chodzi już o taką budowę to jest w sumie dodatek. U mnie niedawno była kopana nowa studnia głębinowa. Bardzo fajnie, że od razu w sklepie https://www.dostudni.pl/ bez większego problemu kupiłem świetną pompę głębinową.
OdpowiedzUsuńŁadnie to wygląda.
OdpowiedzUsuń36 year-old VP Sales Ellary O'Collopy, hailing from Vancouver enjoys watching movies like Major League and Kabaddi. Took a trip to Medina of Fez and drives a Jaguar C-Type. widok
OdpowiedzUsuńŚwietnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.
OdpowiedzUsuńFaktycznie wygląda to bardzo ładnie i ja jestem zdania, że na pewno warto jest mieć jeszcze dobry projekt tego typu konstrukcji. Ja już nie raz miałam okazję korzystać z usług firmy https://zarzycki-konstrukcje.pl/ która projektowała dla mnie sporo różnych rzeczy.
OdpowiedzUsuńBardzo fajnie napisany artykuł. Jestem pod wrażeniem.
OdpowiedzUsuńKiedy chodzi o tego typu budowy to na pewno sprawdzona ekipa budowlana czy remontowa będzie nam potrzebna. Ja od siebie mogę zdecydowanie polecić firmę https://www.wawerbud.pl/ która doskonale zna się na tych pracach.
OdpowiedzUsuńPodczas wyboru desek podłogowych, warto rozważyć kilka czynników, takich jak odporność na wilgoć, trwałość oraz łatwość w utrzymaniu. Każdy rodzaj drewna ma swoje unikalne cechy, które mogą lepiej sprawdzić się w określonych warunkach. Wiele osób decyduje się na drewniane podłogi z powodu ich naturalnego wyglądu i ciepła, które wniosą do domu. Szczegóły dotyczące każdego typu desek podłogowych znajdują się pod adresem https://artcorestudio.pl/oferta/deski-podlogowe/.
OdpowiedzUsuń